ویژگی های فرش اتاق کودک | راهنمایی جهت انتخاب بهتر خرید فرش اتاق کودک

ویژگی های فرش اتاق کودک | راهنمایی جهت انتخاب بهتر خرید فرش اتاق کودک

خرید فرش اتاق کودک

هر پدر و مادری قبل از به دنیا آمدن فرزند اول با ذوق و شوق فراوان در تکاپو برای تهیه لوازم و وسایل اتاق فرزند خود هستند و آن را با رنگ های زیبا و  پر از انرژی تزیین میکنند. والدین کودک برای خرید تک تک لوازم وقت صرف میکنند تا بهترین را تهیه نمایند تمام اسباب و وسایلی که کودک با آن سر و کار دارد باید مناسب برای سلامتی او باشد فرش یکی از مهم ترین لوازمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد. اما ویژگی های فرش اتاق کودک چیست؟ قالیشویی قدس خراسان در کنار خدمات قالیشویی در مشهد در این مقاله شما را با ویژگی های یک فرش خوب که مناسب فرزند دلبندتان باشد آشنا میسازد با ما همراه باشید.

دقت در انتخاب فرش اتاق کودک

همان طور که در پاراگراف قبل اشاره شد فرش جزئی مهم از لوازم اتاق کودک به شمار می آید که متأسفانه برخی از پدر مادر ها در خرید و تهیه آن دقت کافی را نمیکنند و از اولین فروشگاه بدون هیچ آگاهی آن را خریداری میکنند. در صورتی که قبل از خرید باید به نکاتی چون جنس نخ به کار رفته، کیفیت، رنگ، لطافت و نرمی فرش، سایز و اندازه آن دقت شود.

 با فرش نامرغوب سلامت فرزندتان را به خطر نیاندازید!

برخی از افراد بر این باورند : فرشی مناسب اتاق کودک است که دربردارنده طرح های کارتونی و فانتزی باشد و به جنس و مواد به کار رفته در تهیه آن دقت نمیکنند در صورتی که یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب فرش مرغوبیت و کیفیت آن است متأسفانه برخی از فرشهایی که در بازار موجود است به علت استفاده از مواد نامرغوب در تولید آن سبب بروز بیماری های پوستی ، حساسیت های گوناگون در کودکان میشود. گاهی پرز های به کار رفته در تولید فرش به ریه های کودک وارد شده و زمینه ساز بیماری های ریوی میشود و در دستگاه تنفسی اختلال ایجاد میکند. به طور حتم هیچ پدر و مادری طاقت دیدن بیماری فرزند خود را ندارد پس با نکته های ذکر شده در این مقاله  میتوان از بروز بسیاری از آسیب ها به  کودک، جلوگیری کرد.

اهمیت جنس فرش اتاق کودکان

گاهی به علت تفاوت قیمت بین جنس مرغوب و نامرغوب،  والدین به ناچار فرشی قیمت مناسب را خریداری میکنند اما این کار اصلا صرفه اقتصای ندارد چرا که اولین فاکتور برای خرید فرش کیفیت، استحکام و مقاوت بالا می باشد. فرش اتاق کودک باید در بازه های زمانی کوتاه شسته و تمیز شود . اگر از جنس و کیفیت خوبی برخوردار نباشد در مدت زمانی کوتاه از بین میرود و شما ناچار به تهیه فرشی دیگر خواهید بود.

تاثیر رنگ و طرح فرش اتاق کودکان

در مقاله رنگ شناسی فرش به طور تخصصی به موضوع تأثیر رنگ بر محیط و ذهن آدمی پرداختیم حال اشاره ای کوتاه داریم بر انتخاب رنگ مناسب برای فرش اتاق کودک. اگر فرزند پسر دارید بهتر است از فرش هایی با رنگ های خنثی هم چون طوسی، آبی ، سورمه ای ، زرد ، سبز کمرنگ و زرشکی استفاده شود و اگر اتاق برای فرزند دختر چیده میشود بهتر است رنگ های ملایم و لطیف هم چون صورتی ، بنفش ، یاسی به کار گرفته شود.

سال های زیادی است که در طراحی فرش های کودکان از شخصیت های کارتونی استفاده میشود امروزه در طراحی از طبیعت، بازیهای فکری ، کهکشان ها و … هم استفاده میشود.

نکته : هنگامی که در حال خرید فرش هستید به رنگ و طرح آن دقت کنید فرش هایی که رنگ روشن و طرح های خلوت  دارند زودتر نمایان گر کثیفی و لکه هستند نسبت به فرشهای تیره با طرح های شلوغ در این صورت مجبور خواهید بود در فواصل زمانی کمتری فرش ها را بشویید و یا به قالیشویی معتبر بسپارید. قالیشویی قدس خراسان به عنوان نماینده قالیشویی مشهد در تمام ایام هفته در حال خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد کافی است با ما تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

تماس بگیرید