تفاوت پارکت و فرش

 

امروزه در منازل از کف پوش هایی مختلفی همچون سرامیک، پارکت و یا فرش استفاده می شود . ما به عنوان نماینده قالیشویی در مشهد به علت میزان محبوبیت پارکت بر آن شدیم تا اطلاعاتی را در مورد این کف پوش در اختیار مشتری های عزیز قالیشویی قدس خراسان نماینده قالیشویی مشهد قرار دهیم. با ما همراه باشید.

پارکت چیست؟

شاید جالب باشد که بدانید جنس پارکت از چوب طبیعی درختان است.

نصب پارکت

برای نصب اینگونه از کف پوش ها ابتدا چسب آن باید خشک گردد و سپس با ساب و لاک آن را صاف و صیقلی می کنند.

نکته مهم

دانستن این نکته در مورد پارکت بسیار حائز اهمیت و مهم است و آن نکته این است که آب باعث باد کردن پارکت می شود همچنین این کف پوش قابلیت خش دار شدن به وسیله اشیا نوک تیز را دارد پس کسانی که قصد خرید و استفاده از این کف پوش را دارند باید این دو نکته را همیشه مد نظر قرار داده و رعایت کنند.

پارکت لمینت

پارکت لمینت مانند پارکت چوبی از چوب طبیعی درختان نیست و از الیاف چوب فشرده است.

تفاوت پارکت و لمینت

حال به تفاوت های این دو نوع کف پوش می پردازیم.

۱٫تفاوت اصلی این دو نوع پارکت در این است که پارکت لمینت کف اتاق نمی چسبد و به واسطه شیارهایی که دارد به هم قفل می شوند از همین رو می توان این نوع پارکت را بعد مدتی در قسمت دیگری از خانه استفاده کرد و نکته مهم این است که به دلیل نچسبیدن به سطح زمین آسیبی به پوشش سطح زمین وارد نمی کند.

۲٫پارکت لمینت عایق صداست. به دلیل وجود فوم که در زیر آن قرار دارد مانع پخش صدا می شود. همچنین عایق گرما و سرما نیزمحسوب می شود.

۳٫مزیت دیگر لمینت مقاومت بیشتر در برابر آب و اجسام نوک تیز است.

۴٫برتری دیگر پارکت لمینت سرعت نصب بالا به دلیل عدم وجود چسب است که به راحتی می توان ازآن استفاده کرد.

ویژگی های پارکت

زیبایی بصری پارکت

امروزه فرش ها با تنوع طرح و رنگ توانسته در خانه مردم جایگاه مهمی را کسب کند اما با این حال نمی توان از پرستیژ وزیبا سازی پارکت نیز به راحتی عبور کرد.

نظافت راحت

پارکت را می توان با یک دستمال به راحتی تمیز کرد در حالی که برای تمیز شدن فرش این امکان وجود ندارد از همین رو حساسیت و آلرژی که فرش ایجاد می کند را می توان با استفاده از پارکت جلوگیری کرد.

برتری فرش

در کنار همه حسن های پارکت، فرش به عنوان هنر اصیل ایرانی دارای مزیت هایی  است که در ادامه به تفاوت فرش و پارکت می پردازیم.

  • نرم بودن فرش
  • گرما فرش
  • در هنگام راه رفتن صدایی ایجاد نمی کند.
  • تنوع زیاد فرش

 

ما در این مقاله سعی کردیم تا با ارائه اطلاعاتی پیرامون پارکت، بتوانیم شما را در انتخاب یاری رسانیم امیدواریم مطالب گفته شده سودمند بوده باشد.

قالیشویی قدس خراسان به عنوان نماینده قالیشویی در مشهد آماده ارائه خدمات به شما همراهان همیشگی است .

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

تماس بگیرید