نکات مهم و اصولی شستشوی فرش بدون آسیب رساندن به آن | قالیشویی قدس خراسان

با شستشوی اصولی عمر فرش را طولانی تر کنید

از شایع ترین آدسیب هایی که در هنگام قالیشویی به فرش وارد میشود پارگی, شکستگی،رنگ دادگی و …  میباشد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد درحالی که پس از شستن و خشک شدن آن انتظار دیدن فرشی تمیز را دارید با فرشی آسیب دیده مواجه شوید ! اما چطور میتوان از آسیب های قالی در هنگام شستشو جلوگیری کرد ؟ قالیشویی قدس خراسان با ارائه خدمات قالیشویی در مشهد در این مقاله به بررسی انواع آسیب های فرش در هنگام شستشو می پردازد تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید.

 

چک کردن فرش قبل از شستشو

بهتر است قبل از اینکه با قالیشویی تماس بگیرید نگاهی به اطراف فرش خود بیاندازید و کاملا بررسی کنید چرا که برخی از عیوب فرش در طولانی مدت به وجود می آید و برخی عیوب بر اثر نوع نگهداری و محیطی است که فرش در آن پهن شده است. در صورت مشاهده هرگونه عیبی در فرش به کارشناسان مربوط به قالیشویی اطلاع دهید. هنگامی که شما کارشناسان را از عیب قالی خود مطلع سازید نه تنها فرش شما در هنگام شستشو آسیب نمیبیند بلکه میتوان با عملیات رفو گری، ریشه زنی، ترمیم و … که جزئی از خدمات قالیشویی قدس خراسان میباشد طول عمر فرش خود را بالا ببرید .

نمونه ازبین رفتن فرش به علت نگهداری نادرست

نمونه ازبین رفتن فرش به علت نگهداری نادرست

 

چگونه از فرش خود مراقبت کنیم ؟

سالیان زیادی است که فرش عضو ثابت دکوراسیون هر خانه ای میباشد و به عنوان کف پوشی زیبا  مورد استفاده قرار میگیرد پس نگهداری از آن برای اینکه بتوان سالیان طولانی از آن استفاده کرد حائز اهمیت  است. برخی از آسیب هایی که به فرش وارد میشود قابل ترمیم هستند مانند بیدخوردگی ، پارگی ، کنده شدن برخی از قسمت های ریشه و … در ادامه مقاله برای نگهداری از فرش نکاتی را بیان کرده ایم با قالیشویی قدس خراسان همراه باشید.

محافظت از ریشه های فرش

آسیب پذیر ترین قسمت فرش ، ریشه آن میباشد چه فرش ماشینی و چه فرش دستباف تفاوتی ندارند در هر دو نوع قالی، ریشه ها آسیب پذیر تر از متن فرش هستند. از این رو پیشنهاد میشود اگر ریشه فرش شما در مکانی پر تردد هست و یا در منزل فرزند کوچک دارید برای مراقبت از فرش خود بر روی ریشه ها کاوربکشید با این کار دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای ترمیم ریشه قالی خود ندارید.

از خیس شدن و رطوبت فرش خود جلوگیری کنید:

یکی از اصلی ترین دشمنان قالی ها رطوبت میباشد چرا  که علاوه بر در هم آمیختن رنگ تارهای قالی به یکدیگر( منظور فرش های دستباف میباشد) سبب به وجود آمدن و تکثیر قارچ و کپک در فرش میشود. قارچ ها و کپک ها در فرش باعث بروز بیماری های تنفسی و حساسیت های پوستی  می گردند و علاوه بر اینکه تارو پود آسیب جدی میبیند و از هم گسیخته میشوند فرش بوی بدی به خود میگیرد که به سختی میتوان این بوی بد را از بین برد.

فرش خود را به قالیشویی های معتبر بسپارید

اینکه فرش خود را به کدام قالیشویی بسپارید بسیار مهم است حتما قبل از تماس با قالیشویی در مورد آن تحقیق کنید از خدمات رفوگری، ترمیم و نحوه شستشو به دقت سوال بپرسید  و در نهایت فرش خود را به قالیشویی های عضو اتحادیه و مجاز بسپارید تا از شستشو و خدمات قالیشویی رضایتمندی کامل داشته باشید.

ضمانتنامه فرش

یکی از مهم ترین خدمات برای هر قالیشویی ضمانت کردن فرش مشتریان میباشد پس سعی کنید فرش خودرا به قالیشویی بسپارید که سلامت فرش شما را تضمین کند قالیشویی قدس خراسان عضو اتحادیه قالیشویی مشهد برای رفاه حال مشتریان خود ضمانت سلامت فرش را در لیست خدمات خود نهاده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

تماس بگیرید