معجزه فرش دستباف در سلامتی

عموم مردم هنگام خرید فرش فقط به زیبایی و قیمت آن دقت می کنند در حالی که نوع فرش ارتباط مستقیمی با سلامتی ما نیز دارد. از همین رو قالیشویی قدس خراسان به عنوان نمایندگی قالیشویی در مشهد بر آن شد تا مقاله ای در راستا تاثیر فرش بر سلامتی جسمی اعضای خانواده تقدیم شما همراهان همیشگی کند. با ما همراه باشید.

در قدیم فرش های خوش نقش و زیبا به دلیل قیمت بالای آن ها مخصوص پادشاهان بود اما به مرور زمان با آمدن فرش ماشینی به بازار، قیمت فرش کاهش یافت و مردمی که سطح مالی آنها متوسط بود آنها نیز توانایی خرید فرش های زیبا را یافتند.

با اینکه فرش ماشینی از نظر طرح و نقش مانند فرش دستباف زیبایی های خاص خود را دارد اما نمیتوان از نقش قالی دستباف بر سلامتی اعضای خانواده به راحتی عبور کرد.

آلرژی

به عنوان اولین موضوع در باب سلامتی میتوان به عدم حساسیت و آلرژی اشاره نمود.

فرش های دستباف به دلیل وجود ابریشم و پشم مانع از حساسیت می شوند در حالی که فرش های ماشینی بخاطر وجود رنگ های مصنوعی موجب ایجاد آلرژی و حساسیت می شوند.

از همین رو ما به عنوان نمایندگی قالیشویی مشهد برای افرادی که کودکان خردسال دارند و همچنین افرادی که دارای پوست های حساس هستند فرش دستباف را توصیه می کنیم.

بیماری های تنفسی

ویژگی بعدی، جلوگیری از بیماری های ریوی و تنفسی است.

فرش های دستباف به دلیل وجود الیاف طبیعی قابلیت شستشو با آب و شامپو را دارند به صورتی که گرد و غبار از درون فرش زدوده شود. از همین رو باعث ایجاد مشکلات تنفسی نمی شود. اما فرش ماشینی را نمیتوان به صورت عمقی پاک نمود و با حرکت بر روی آن این گرد و غبار از فرش منتقل به ریه می شود و ایجادآسم و آلرژی میکند.

طبع فرش و استخوان درد

نکته جالب این است که فرش ها هم دارای طبع می باشند.

فرش ماشینی طبع سرد دارد و در طب سنتی طبع سرد برای سلامتی مضر است اما فرش دستباف دارای طبع دو گانه می باشد.

همچنین پشم موجود در قالی دستباف باعث جذب گرما در خود می شود که در نتیجه باعث گرما خونه نیز می شود مزیت دیگر قالی دستباف جذب رطوبت و گرما است که این امر باعث جلوگیری از استخوان درد می شود.

نقش فرش در آرامش خانه

شاید بیان این نکته جالب باشد که بدانید علاوه بر بهبود سلامتی به وسیله فرش دستباف در آرامش خانه نیز نقش به سزایی دارد.

زیرا پشم نوعی عایق است که صداهای اضافی را جذب می کند و آرامش و سکوت را به ارمغان می آورد.

همچنین پشم آلودگی و باکتری ها را نیز به خود جذب می کندو درکاهش آلودگی محیط خانه موثر است.

امیدواریم مطالب گفته شده در راستای اهمیت فرش دستباف و نقش آن در سلامتی باعث استفاده بیش تر از این هنر اصیل ایرانی شده تا به وسیله آن علاوه بر بهبود سلامتی کمکی نیز به هنرمندان و زحمت کشان صنعت قالی بافی بشود.

ما در قالیشویی قدس خراسان به عنوان نماینده قالیشویی در مشهد با استفاده از جدیدترین دستگاه های شستشو فرش، آماده دریافت سفارشات شما هموطنان عزیز هستیم.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

تماس بگیرید