درکمتر از ده دقیقه لکه های فرش را از بین ببرید!

روش های طلایی جهت رفع لکه از روی فرش و موکت

 

به طور حتم نمیتوان از بروز لکه بر روی فرش و موکت جلوگیری کرد اما اگر راه و روش از بین بردن لکه را بدانید به راحتی و در عرض کمتر از چند دقیقه میتوان لکه را به طور کامل از محل پاک سازی کرد. در این صورت دیگر نیازی نیست در مدت زمانی کوتاه قالی خود را بشویید و یا به مراکز قالیشویی بسپارید. قالیشویی قدس خراسان ارائه دهنده خدمات قالیشویی در مشهد در این مقاله شما را با چندین نکته کلیدی جهت از بین بردن لکه ها از روی فرش و موکت آشنا میکند با ما همراه باشید.

 

لکه زدایی فرش به روش خانگی

با استفاده از ماست :  قبل از تمیز کردن فرش حتماً  فرش را خوب جارو بزنید تا گرد و غبار آن گرفته شود، با  چند قاشق ماست میتوانید لکه‌هایی را که تازه روی فرش نمایان شده پاک کنید مخصوصا لکه های به جا مانده از چای و نسکافه،  در این روش ماست را روی سطح لکه بریزید و پس از چند دقیقه  با یک قاشق جمع کنید اگر هنوز لکه به جا مانده بود این کار را تکرار کنید و در نهایت با یک دستمال نخی تمیز محل را خشک نمایید.

 

پاک کردن لکه با استفاده از ماست
پاک کردن لکه با استفاده از ماست

 

استفاده از پودر ذرت : کمتر کسی است که با این شیوه آشنایی داشته باشد اما باید بدانید که از بین بردن لکه با پودر ذرت حقیقت دارد . پس برای تمیز کردن لکه به جا مانده کافیست دست به کار شوید و ترکیب ۱ پیمانه پودر ذرت و ۱ پیمانه بوره و نصف پیمانه جوش شیرین را تهیه کرده و روی فرش بپاشید . حال با کمک یک اسفنج و یا دستمالی تمیز و مرطوب محل را تمیز کنید و در پایان کار جارو برقی بزنید.

استفاده از پراکسید هیدروژن : پراکسید هیدروژن  برای از بین بردن لکه های خون و پروتئین میباشد و تمیز کننده بسیار قوی  میباشد و کافی است این محلول را بر روی لکه بریزید آ« وقت نظاره گر از بین رفتن آن خواهید بود.

مخلوط جوش شیرین و سرکه :  جوش شیرین خاصیت پاک کنندگی بالایی دارد و کمتر چیزی است که با آن پاک نشود، فرش هم از این امر مستثنی نیست بدین منظور کافی است پودر جوش شیرین و سرکه سفید را مخلوط کرده و روی لکه بریزید سپس با یک دستمال نخی تمیز بر روی محل بکشید تا سرکه جذب دستمال شود مدتی صبر کنید تا فرش خشک شود و در پایان جاروبرقی بزنید. اگر لکه روی فرش بزرگ بود کافیست فقط جوش شیرین را روی محل بپاشید و بعد از گذشت نیم ساعت جاروبرقی بزنید.

لکه زدایی با جوش شیرین و سرکه
لکه زدایی با جوش شیرین و سرکه

نکاتی در رابطه با استفاده صحیح از شامپو فرش

فرش های ماشینی در طرح و رنگ و الیاف مختلف تولید میگردند به همین دلیل باید از مایع تمیز کننده ای استفاده شود که با تمامی این الیاف سازگار باشد و بدون آنکه آسیبی برساند بشترین بازدهی را داشته باشد این امر باعث شده است تا کمترین مواد شیمیایی در فرمولاسیون شامپو فرش به کار گرفته شود.

سلامت فرش بسیار حائز اهمیت میباشد باید به این نکته توجه شود که فرش شفافیت و نشاط رنگ های خود را از دست ندهد و رنگ ها با هم ترکیب نشوند به دلیل علاوه بر انتخاب محصول طریقه استفاده کردن از شامپو فرش حائز اهمیت  است.

بهترین شیوه ترکیب آب با مقداری شامپو فرش میباشد سپس با کمک اسفنجی میتوان قسمت های مورد نظر فرش  را تمیز کرد و در پایان با دستمال کتان و نم دار سطح فرش را از مواد شوینده و آلودگی های به وجود آمده پاک کرد دقت شود که در این مرحله نیاز به دستمال های متعدد میباشد که در صورت آلوده شدن تعویض گردند .تا زمانی که فرش و یا موکت کاملا خشک نشده اند از راه رفتن و نشستن بر روی آن پرهیز شود چرا که امکان به وجود آمدن لکه بسیار زیاد است .آخرین مرحله استفاده از شامپو فرش، جاروبرقی میباشد.

تمیز کردن لبه های فرش: ابتدا گرد و خاک لبه‌های قالی را با یک برس دستی نظافت تمیز کنید و سپس جاروبرقی بکشید ، با استفاده  از مخلوط آب و کمی پودر لباس‌شویی و یا شامپو فرش و یک فرچه نرم این قسمت هارا تمیز کنید و بعد با دستمال خشک کنید. بهتر است هنگام پهن کردن زیر قسمت های تمیز شده دستمال تمیز و یا کاغذ گذاشته شود تا رطوبت فرش گرفته شود.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *

تماس بگیرید